Zbulohet kur Kate Middleton del publikisht: Askush nuk dëshiron t'i bëjë presion asaj

Kate Middleton / Foto:: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Pasi u raportua se Kate, 42, ishte "e emocionuar" për raportin e fundit të grupit të saj të punës, pati konfuzion nëse dhe kur do të kthehej në punë. Por burime pranë princeshës së Uellsit kanë treguar se kur do të kthehet në punë.

Kensington Palace lëshoi ​​një deklaratë duke theksuar se lajmet për grupin e punës të Kate "nuk duhet të shihen si një shenjë se Princesha e Uellsit po kthehet në punë". Thuhet se princesha në këtë fazë do t'i rikthehet detyrave të saj vetëm kur ekipi i saj i profesionistëve të mjekësisë t'i japë asaj 'dritën jeshile'.

Pallati nuk është i vetmi që ndan lajme për Kate. Duke folur me redaktorin e Daily Mail dhe eksperti mbretëror Richard Eden, miq të afërt me të thonë se ajo "po bëhet më mirë", por nuk ka gjasa të shihet nga publiku deri në vjeshtën e Mbretërisë së Bashkuar.

"Miqtë me të cilët kam folur gjatë ditëve të fundit sugjerojnë që ne mund të mos e shohim më Catherine deri në vjeshtë - dhe pastaj vetëm nëse ajo shërohet plotësisht," tha Eden.

Diku tjetër, një burim u citua të thoshte "Askush nuk dëshiron t'i bëjë presion Katerinës. E vetmja gjë që ka rëndësi tani është që ajo të bëhet më mirë. Ajo ka kaluar një provë të vështirë këtë vit”.

Për të kujtuar, Kate njoftoi në mars se po i nënshtrohej trajtimit pasi mjekët e diagnostikuan me kancer, pas operacionit të saj abdominal në janar në Klinikën e Londrës.

Catherine është përpara William në popullaritet: Princi i urryer Andrew në vendin e fundit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës