Zbulohet shkaku i vdekjes së Angus Cloud: Aktori i "Euphoria" u mbidozë me fentanil, kokainë dhe metamfetaminë

Foto: Printscreen / Instagram

Aktori i njohur i serialit “Euphoria”, Angus Cloud, siç thonë raportet zyrtare, vdiq nga një "mbidozë aksidentale" e fentanilit, kokainës dhe metamfetaminës, shkruan Daily Mail.

Më 31 korrik, aktori njëzet e pesë vjeçar u gjet në shtëpinë e familjes së tij në Oakland, Kaliforni dhe u shpall i vdekur në vendngjarje nga reaguesit.

Zyra e Kërkuesit të Qarkut Alameda tha se Angus vdiq nga një kombinim vdekjeprurës i fentanilit, kokainës, metamfetaminës dhe më shumë. Në fakt ai vuante nga helmimi akut nga kombinimi i barnave, ku përfshihej edhe një benzodiazepinë.

Një javë para kësaj ngjarje tragjike, Angus u përball me vdekjen e babait të tij, i cili vuante nga kanceri. Ai mori pjesë në funeralin e tij dhe familja konfirmoi se aktori po luftonte me pikëllimin e pamasë.

Foto: Instagram/ anguscloud

Në një deklaratë për vdekjen e tij tragjike, familja shkruante se: "E vetmja ngushëllim që kemi është të dimë se Angus tani është kthyer me babain e tij, i cili ishte miku i tij më i mirë."

Familja e tij dyshoi se Angus mund të kishte kryer vetëvrasje, por përfundimisht e sqaroi këtë "Megjithatë, ai nuk kishte ndërmend të largohej nga kjo botë."

Meqë ra fjala, Cloud u bë shpejt i famshëm në vitin 2019 me rolin e shpërndarësit të drogës Fesco në serialin hit "Euphoria". Kreditë e tij të tjera të aktrimit përfshijnë filmat North Hollywood (2021) dhe The Line (2023).

Ai ka marrë pjesë në një film të ri horror nga regjisorët e Scream 6, Matt Bettinelli-Olpin dhe Tyler Gillette. Cloud gjithashtu luajti në videoklipe të ndryshme si "All Three" e Noah Cyrus, "Cigarettes" e Juice WRLD dhe "Miamiiii" e Becky G dhe Carol G.

Ylli i Euphoria, Angus Cloud, vdes në moshën 25-vjeçare

Zendaya theu heshtjen e saj dhe foli për vdekjen e kolegut të saj të dashur Angus Cloud

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës