Pasi Apasiev refuzoi dhe Dimitrievski i vendosi vija të kuqe: Mickoski përsëri bëri thirrje për bashkim

LSDM po komploton, Pendarovski po lyp të huajt dhe opozita duhet të bashkohet. Hristijan Mickoski nga tubimi sonte tha se nevojitet bashkim kombëtar. Pasi dje shpalli moratorium dhe urdhëroi ndalimin e të gjitha sulmeve kundër të Majtës dhe ZNAM-së, sot lideri i së Majtës, Apasiev tha se egërsia në kritika nuk duhet të heqë dorë dhe tha: “Mos i besoni as popullit të DPMNE-së. kur ju sjellin dhurata. Termometri i egërsisë në kritikë nuk duhet të ulet as një shkallë!'

Mickoski sonte përsëri tha se opozita duhet të bashkohet dhe se Maqedonia nuk mund të presë më, sepse qytetarët janë të lodhur.

“Jetojmë në kohë të vështira. Shteti është në kaos, institucionet janë të paralizuara, apatia dhe zhgënjimi ndihet kudo. Besimi te politikanët ka humbur, sepse vullneti i popullit është mashtruar shumë herë. Asgjë nuk funksionon. “Maqedonia është marrë nga duart e fituesve dhe qytetarët me të drejtë janë skeptikë nëse kjo mund të ndryshohet”, shtoi ai.

Mickoski konsideroi se këto zgjedhje janë shansi i fundit për shpëtim, ndryshimet, tha ai, janë të mundshme dhe të arritshme, dhe populli kërkon ndryshime sepse Maqedonia është e lodhur duke pritur.

Më herët, kandidati për president Maxim Dimitrievski nga Lëvizja DI - Për Maqedoninë tonë, ka përsëritur se nuk ka koalicion me LSDM-në, ndërsa liderit të VMRO-DOMNE-së i tha se pa vija të kuqe të përcaktuara për Maqedoninë nuk bisedohet për koalicion të ardhshëm. por nuk do të ketë pa pastruar "bishtin" e korruptuar.

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës