Tetë tenistë maqedonas do të luajnë në turneun kryesor të Futures në Shkup

foto: mtftennis.mk

Kalin Ivanovski i cili ka renditjen më të mirë në mesin e tenistëve maqedonas do të kryesojë grupin prej gjithsej tetë tenistësh maqedonas që do të jenë pjesë e turneut kryesor të të ardhmen në Shkup.

Sigurisht, një nga tenistet tona mund t'i bashkohet këtij numri nëse kalon kualifikimet.

Përveç paraqitjes së Ivanovës në turneun kryesor, ata do të kenë: Obrad Markovski, Berk Bugariq, Gorazd Srbljak, Amar Huseinoviq, Marko Stoilkovski, Besir Durguti и Shendrit Deary.

Turneu kryesor dhe ndeshjet në dyshe fillojnë të martën.

U14: Vendet e para për Mitevska dhe Vukicevic

Në garën për lojtarë deri në 14 vjeç është kampion shteti Gorjan Vukicevic (Jug) që mundi Matej Popov (MTP) 2:0 në sete (6:1, 6:3). Vukiçeviq është mbajtësi i "kurorës së dyfishtë" pasi ai dhe Aleksandar Grujiç mposhtën Marko Alexovskin dhe Matej Popovin me rezultat 2:1 në sete 2:6 7:6 (7) 10:6 në ndeshjen e dyfishtë.

Në konkurrencën e femrave ajo ishte dominuese në finale Sara Mitevska (Jug) e cila pa humbur ndeshje mposhti Ljubica Andonovskën (Jug) me 2:0 në sete (6:0 6:0). Në ndeshjen e dyfishtë Mitevska, Andonovska mposhti Mia Spirovska dhe Lina Nikolovska me 2:0 në sete (6:0 6:0). Ndeshjet janë luajtur në terrenet e MTP-së.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës