Osaka e pasigurt për US Open

Naomi Osaka/Foto: EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO

Tenistja japoneze Naomi Osaka mund të humbasë turneun e fundit Grand Slam të vitit, US Open, i cili fillon më 29 gusht.

Në turneun Masters Series 1000 në Toronto, Osaka ia dorëzoi ndeshjen e saj Estonezes Kaia Kanepi për shkak të një dëmtimi në shpinë. Në momentin kur ai dorëzoi ndeshjen, Osaka po humbte 6:7,0, 3:XNUMX.

- Më shqetësonte shpina që në fillim. Në një moment, dhimbja ishte thjesht e tillë që më duhej të dorëzohesha.Urime Kaya për fitoren dhe suksese në pjesën tjetër të turneut - tha Osaka.

Tashmë pjesëmarrja e saj në US Open është në pikëpyetje dhe mediat amerikane dyshojnë se do të mund të rikuperohet në dy javët e ardhshme.

Video e ditës