Mielli organik i thekrës tërhiqet nga dyqanet kroate

Foto: Unsplash

Inspektorati Shtetëror i Republikës së Kroacisë informon konsumatorët për tërheqjen e produktit miell thekre integral - organik 1.000 g Nutrigold, LOT: РО-MIВ24, më së miri i përdorur deri më 30.08.2024 për shkak të rritjes së përmbajtjes së mykotoksinës - okratoksinës A në produkt. raportoi Poslovni dnevnik .

Detajet e tërheqjes janë në dispozicion në faqen e internetit të dyqanit.

“I lusim të gjithë klientët që duhet të bëjnë rimbursim që ta kthejnë produktin në degën më të afërt të ushqimit të shëndetshëm Tvornica në mënyrë që të marrin rimbursim”, thuhet në njoftimin e tregtarit që ka shitur produktin e kontestuar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës