Orbán foli me Meloni dhe Morawiecki përpara një takimi të liderëve të BE-së

Viktor Orbán/foto: EPA-EFE

Kryeministri hungarez Viktor Orbán u takua sot me kryeministren italiane Giorgia Meloni, me të cilën diskutoi për rezultatet e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, tha zëdhënësi i Orbanit, Bertalan Havashi.

Havashi tha se Orbán dhe Meloni kanë diskutuar edhe për çështjet që kanë të bëjnë me të drejtën evropiane dhe detyrat para Këshillit Evropian, i cili mbledh liderët e BE-së, si dhe presidencën e ardhshme të Hungarisë me Këshillin e BE-së, raporton MTI.

“Në Bruksel, Orbán bisedoi edhe me ish-kryeministrin e Polonisë, Mateusz Morawiecki, për bashkimin e së djathtës evropiane”, shtoi Havashi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës