Një “Mercedes” në magjistralen Kumanovë-Shkup ka marrë flakë

Komandanti ishte në punë në momentin e rënies së zjarrit. Për rastin është lajmëruar policia, ndërsa ekipet e MPB-së kanë nisur hetimet për rastin.

makinë "Mercedes“Me targa gjermane është djegur dje në ora stacioni i pagesësRomanovce, njoftuan sot nga Qendra Rajonale për Menaxhimin e Krizave Kumanovë.

Kumanovanët zjarrfikësit ka ndërhyrë për 45 minuta dhe ka shuar zjarrin në Makina.

- TPPE ka intervenuar nga ora 14:15 me një veturë zjarrfikëse dhe katër zjarrfikës, mësohet nga RCUK Kumanovë.

Rasti është konfirmuar nga SIA Kumanovë nga ku bëjnë të ditur se dje është raportuar se në autostradë Kumanovë-Shkup ndodhi zjarri në një mjet motorik pasagjerësh në lëvizje "Mercedes“Me shenja kombëtare gjermane i drejtuar nga NM (28) nga Kumanova.

Zjarri është shuar nga Njësiti Territorial Zjarrfikës Kumanovë dhe nuk ka persona të lënduar. Një ekip nga SPB Kumanovë ka kryer këqyrje të vendit të ngjarjes.

Një veturë ka dalë nga rruga në Dobroshane të Kumanovës, është përmbysur dhe i është djegur 

Video e ditës