Një operativ i policisë maqedonase ka zbuluar Palco në Turqi

Foto: Shtypi i Lirë

Policia turke arrestoi Ljupço Palevski-Palco, i dyshuar për organizimin dhe kryerjen e vrasjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska dhe 74-vjeçarit Pançe Zhezhovski nga Velesi, pasi një burim i drejtpërdrejtë operacional i policisë maqedonase e gjeti dhe e njoftoi atë. për qëllimin e tij për të shkuar në Stamboll, tha ministri Spasovki.

Ai raportoi sonte se shërbimet tona nga departamenti i bashkëpunimit ndërkombëtar ranë në kontakt të drejtpërdrejtë me burimin operativ në Balikesir pasi morën njoftim se Palevski kishte hyrë në Turqi.

“Në Turqi, ai shkon në qytetin Balikesir dhe shërbimet tona nga departamenti ndërkombëtar i bashkëpunimit policor kontaktojnë drejtpërdrejt jo vetëm autoritetet, policinë, por kontaktojnë edhe një nga burimet e tyre operative, të cilët në një kohë shumë të shkurtër na dhanë komente. se personi ndodhet në Balikesir dhe na tregoi për qëllimet e tij se nga këtu ai praktikisht dëshiron të shkojë në Stamboll. Mbetet atje, në Balikesir. Ai përgatitet të punësojë një shofer taksie për të shkuar në Stamboll dhe këtu është praktike të pretendosh se do të shkojë, sepse ai do të kthehet përsëri në qytet. Ai sot pasdite është arrestuar nga kolegët e policisë turke derisa ishte duke ecur në njërën nga autostrada, por në Balikesir”, tha ministri Spasovski.

Siç tha ministri Spasovski, Palevski paraprakisht pretendonte se do të udhëtonte për në Stamboll.

“Destinacioni i tij përfundimtar ishte Stambolli, sipas informacioneve nga burimi ynë që kishim atje, direkt. Prandaj ai mori një taksi dhe praktikisht e dinim nga burimi se ai mori një taksi për të shkuar në Stamboll, u largua nga Balikesir, shkoi në Stamboll dhe në një kohë të shkurtër u kthye përsëri në Balikesir. Është ai simulim, ndoshta ka menduar se nuk do të zbulohet kështu”, sqaroi ministri Spasovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës