Peticion online për heqjen e shtetësisë bullgare të maqedonasve që përhapin urrejtje ndaj Bullgarisë

Faqja në Facebook “Bullgarët nga Maqedonia” ka publikuar së fundmi një peticion online për heqjen e nënshtetësisë bullgare të maqedonasve që përhapin urrejtje ndaj Bullgarisë.

Ne nga faqja "Bullgarët nga Maqedonia" ftojmë të gjitha organizatat qeveritare dhe joqeveritare t'i bashkohen nismës sonë: Heqja e shtetësisë bullgare për personat që e kanë marrë atë nga R.S. Maqedonia ende po përhap urrejtje ndaj Bullgarisë, thuhet në postim.

Peticioni të publikuar më 29 janar të këtij viti, deri më tani e kanë nënshkruar 186 persona.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës