Një grua nga Ohri është mashtruar në shpallje për punë jashtë vendit, ka mbetur pa 5 mijë euro

Një 52-vjeçare nga Ohri ka raportuar se ka mbetur pa kursimet e saj pasi më parë është mashtruar nga “ndërmjetësi” i cili i ka premtuar se do t’i gjejë punë jashtë vendit.

Ajo kontaktoi personin pasi kishte parë më parë një njoftim pune.

Ende pa e kuptuar se ishte një skemë e mirë-projektuar, i kanë paguar fondet, një shumë të konsiderueshme, të cilën personi i ka kërkuar me pretekstin se këto para i duheshin për të mbuluar shpenzimet si leje pune, sigurim vjetor, shtesë. sigurim për një periudhë më të gjatë dhe një depozitë për një apartament.

Mashtrimi ka ndodhur në shtator të vitit 2023 dhe pasi ka plotësuar kërkesat dhe ka transferuar fondet e kërkuara, gruaja ka marrë iniciativën për të kontaktuar hotelin e supozuar ku i ishte premtuar se do të punonte.

Për zhgënjimin e saj, ajo merr një njoftim se faqja e internetit e hotelit është hakuar.

I dëmtuari ka raportuar menjëherë për ngjarjen në Ministrinë e Punëve të Brendshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës