Zyrtare: Zajkov nuk është më futbollist i Levskit

lepurin Stojanovski
Anëtari i ekipit kombëtar Gjoko Zajkov në kërkim të një klubi të ri / Foto: ffm.mk

Klubi bullgar i futbollit Levski vendosi të ndahej Kombëtarja e Maqedonisë Gjoko Zajkov.

Kontrata mes klubit dhe lojtarit tonë është ndërprerë me marrëveshje të përbashkët. Mesfushori iu bashkua skuadrës në verën e vitit 2021, duke shënuar 16 paraqitje dhe një gol me fanellën e “bluve”.

- Menaxhmenti dhe stafi sportiv-teknik i “PFK Levski” i shprehin mirënjohje Gjoko Zajkovit për përkushtimin dhe raportin profesional me skuadrën e “bluve”, si dhe për mirëkuptimin dhe koncesionet që ka bërë për situatën e vështirë financiare të klubit. klubit dhe i uroj shëndet, suksese personale dhe profesionale - njoftoi klubi.

Në karrierën e tij në klub, mbrojtësi 26-vjeçar ka luajtur edhe për Rabotniçkin, ekipin B të Rennes nga Franca dhe Charleroi belg.

Për kombëtaren tonë A deri më tani ka 18 paraqitje dhe një gol të shënuar dy vite më parë në barazimin me Estoninë në Ligën e Kombeve (3:3).

Video e ditës