Zyrtare: Thomas Tuchel është trajneri i ri i Bayern Munichut

foto: EPA-EFE / ALESSANDRO DI MARCO

Siç u njoftua, këtë e ka konfirmuar kampioni aktual gjerman, është ndërprerë bashkëpunimi me trajnerin aktual Julian Nagelsman.

Ky vendim është marrë nga CEO i Bayern Munichut Oliver Kahn dhe anëtari i komitetit sportiv Hasan Salihamidzic në konsultim me presidentin e klubit Herbert Hainer.

Nagelsmann pësoi një disfatë nga Bayer Leverkusen fundjavën e kaluar, e cila i lejoi lojtarët e Borussia Dortmundit të zënë vendin e parë në kampionatin gjerman.

Bayerni është ende në garë për të mbrojtur titullin në Bundesligë, pas 25 xhirove është vetëm një pikë prapa “milionerëve”, ndërsa do të luajë edhe në çerekfinale të Champions League kundër Manchester Cityt.

Tashmë është gjetur pasardhësi i Nagelsmann, do të jetë Thomas Tuchel ai që ka kontratë me gjigantët bavarez deri më 30 qershor 2025.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës