Zyrtare: PSG ka ndërprerë bashkëpunimin me Pochettino

Mauricio Pochettino nuk bëri rezultate të shkëlqyera me PSG/ foto: EPA-EFE/CAROLINE BLUMBERG

Klubi francez i futbollit bëri të ditur sot publikun se po ndahet me trajnerin aktual Mauricio Pochettino.

Paris Saints falënderoi argjentinasin që pritet të zëvendësohet nga njoftoi Christophe Galtier i cili thuhet se tashmë ka nënshkruar një kontratë me PSG.

– Klubi dëshiron të falënderojë Mauricio Pochettino dhe stafin e tij profesional për gjithçka që kanë bërë për PSG-në. I urojmë gjithë të mirat në të ardhmen – tha kampioni francez.

Pochettino pasoi Thomas Tuchel në janar 2021. Me ekipin arriti të fitojë Kupën dhe Superkupën e Francës, ndërsa sezonin e kaluar fitoi titullin.

Por ai dështoi me skuadrën e yjeve me Messin, Neymar, Mbappe e të tjerë për të bërë një hap në Champions League. Vitin e kaluar ai u eliminua në fazën e XNUMX-të nga Real Madrid.

Video e ditës