Zyrtare: Mbape qëndron në PSG deri në vitin 2025

Killian Mbape ende në fanellën e "shenjtorëve" të Parisit / Paris, Francë / 21 maj 2022 / Foto: EPA-EFE / Mohammed Badra

Edhe pse kishte shumë spekulime, ai paralajmëroi një transferim të mundshëm të Killian Mbape (23) në radhët e Real Madrid, francezi i talentuar vendosi të qëndrojë brenda PSG, e cila u konfirmua zyrtarisht para fillimit të ndeshjes së sotme të Ligue 1 kundër Metz.

Një nga sulmuesit më të mirë në botë vendosi të qëndrojë në klubin nga Parisi deri më 30 qershor 2025.

- Unë jam vërtet i lumtur për të vazhduar aventurën time në PSG. Për të qëndruar në Paris, në qytetin tim. Unë shpresoj se do të vazhdojë të bëjë atë që unë dua me të gjithë ju dhe ne do të fitojmë tituj së bashku! Faleminderit shumë. Kjo është shtëpia ime, qyteti im, siç kam thënë gjithmonë. - Unë vazhdoj me PSG, për të fituar tituj së bashku - thotë Mbape.

Ai iu drejtua edhe fansave njeriu i parë i kampionit francez, Nasser Al Kelaifi:

- Unë jam krenar të të njoftoj këto lajme të mira: Killian Mbape ka nënshkruar një kontratë deri në qershor 2025 me Paris Saint-Germain - ka thënë Al Kelaifi.

Tebas: Al Kelaifi është po aq i rrezikshëm sa Superliga, kjo që po bën është fyerje për futbollin

Video e ditës