Zyrtare: James Rodriguez është lojtar i ri i Olympiakos

James Rodriguez vazhdon karrierën e tij në Greqi/foto: EPA-EFE/Rayner Pena

Lojtari i kombëtares kolumbiane James Rodriguez (31) ndërpreu kontratën me klubin e Katarit Al Rayyan dhe vendosi të vazhdojë karrierën në radhët e kampion grek Olimpiakos.

Në 14 paraqitje për Al-Rayyan, Rodriguez arriti të shënojë pesë gola dhe të regjistrojë shtatë asistime. Gjatë karrierës së tij ai luajti për skuadrat e Porto, Monaco, Real Madrid, Bayern Munich dhe Everton.

Ai ka bërë 86 paraqitje për kombëtaren e Kolumbisë dhe ka shënuar 24 herë në listën e golave.

Olympiakos nuk bëri të ditur detaje të kontratës me kolumbianin, por mediat greke raportojnë se është nënshkruar një kontratë njëvjeçare me opsion vazhdimi të bashkëpunimit mes dy palëve.

Kujtojmë që ish-lojtari i Real Madridit, Marcelo, nënshkroi për Olympiakos këtë verë.

Video e ditës