Vendimet e KI-së së VMRO-DPMNE-së: Mickoski do të drejtojë shtabin zgjedhor republikan për zgjedhje

Foto: screenshot live streaming VMRO-DPMNE, Nikoloski për vendimet e komitetit ekzekutiv

Komiteti Ekzekutiv i VMRO-DPMNE-së mori vendim për themelimin e shtabit zgjedhor republikan për zgjedhjet e ardhshme, me të cilin do të udhëhiqet kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ndërsa zëvendësi i tij do të jetë sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së. Gjorgia Sajkoski, njofton nënkryetari i partisë Aleksandar Nikoloski.

Nikollovski në një deklaratë për media para selisë së partisë tha se kanë filluar përgatitjet edhe për zgjedhjen e kandidatit të VMRO-DPMNE-së për kryetar të shtetit, zgjedhja e të cilit tradicionalisht do të bëhet në Konventën zgjedhore, e cila do të vend më 2 mars 2024. në Shkup.

“Si për zgjedhjen e presidentit dhe për zgjedhjet parlamentare presim një fitore të madhe historike, pas së cilës do të ndodhin ndryshimet në Maqedoni dhe do t'i jepet fund këtij korrupsioni, si dhe fundosjes së ekonomisë. “Fitorja do të jetë e fortë dhe bindëse sepse Maqedonia meriton ndryshime dhe situata nuk ka qenë kurrë më e vështirë dhe dramatike për vendin tonë”, tha Nikoloski.

Mbledhja e KI-së së VMRO-DPMNE-së vjen pas takimit të liderëve në të cilin u përcaktuan datat për zgjedhjet e kombinuara presidenciale dhe parlamentare - 24 prill dhe 8 maj. Nikoloski, në fillim, theksoi se seanca filloi me një minutë heshtje në shenjë respekti për viktimat e vrasjes monstruoze që ndodhi në Shkup.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës