Të gjitha aktivitetet sportive në Serbi janë shtyrë, “derbi i përjetshëm” do të marrë një afat të ri

foto: EPA-EFE / ANDREJ CUKIC

Është shtyrë “derbi i përjetshëm” mes Partizanit dhe Crvena Zvezdës, i cili duhej të luhej në kuadër të xhiros së nëntë të Superligës së futbollit në Serbi.

Shkak për vonesën është shpallja e tri ditëve zie në Serbi. Qeveria e Serbisë vendosi të shpallë tri ditë zie për shkak të ngjarjeve në veri të Kosovës, ku pati viktima nga të dyja palët.

Për shkak të zisë treditore, të gjitha aktivitetet e tjera sportive janë shtyrë, kështu që derbi më i madh serb do të ricaktohet.

Ndeshja do të luhej të mërkurën në orën 19:00.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës