Volejbollistet e Rabotniçkit mbrojtën titullin në Kupën e Maqedonisë

Foto: OFM

Ashtu si në konkurrencën e meshkujve ku Strumica Nikob përsëri fitoi titullin, edhe në atë të femrave volejbollistet e Rabotniçkit mbrojtën titullin.

Volejbollistet e Rabotniçkit të Shkupit e mbrojtën titullin e Kupës së vitit të kaluar me triumfin ndaj Nakovskit në volej me 3:1 (23:25, 25:18, 30:28, 25:16) në finalen e turneut në Radovish.

Në krahët e publikut, klubi strumica fitoi setin e parë, por kampionët aktualë u kthyen dhe në fund u kënaqën me kupën, duke mos lejuar që breshëri i Nakovskit të hakmerret për humbjen në finalen e dy viteve më parë.

Stojanova shënoi 17 pikë, Batalakovska ishin 16, po aq sa Gjurgjeviq. Te Nakovski ishte më efektive Lilja Kovaçeviq me 13 pikë, Haxhi-Tosevdhe fitoi 11, a Mileva 8, por nuk u mjaftoi vajzave nga Strumica për të fituar kurorën e parë të seniorit.

Strumica fitoi Kupën e Maqedonisë në volejboll për të gjashtën herë radhazi

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës