E shtënë nga një automjet në lëvizje në një shtëpi familjare në Tetovë

Policia në Tetovë është duke hetuar ngjarjen e ndodhur sonte pas orës 23:XNUMX kur të shtëna në një shtëpi familjare nga një automjet në lëvizje. Fatmirësisht, sipas informacioneve fillestare, nga incidenti nuk ka pasur të lënduar apo viktima njerëzore, mëson Sloboden Pechat.

Sipas informacioneve fillestare, në drejtim të një personi është qëlluar me kallashnikov, por ai nuk është goditur. Ekipet e policisë kanë mbërritur tashmë në vendngjarje dhe janë gjetur disa gëzhoja.

Në mesin e banorëve të Tetovës po përhapen spekulimet se bëhet fjalë për gjakmarrje, si dhe se incidenti ka të bëjë me të shtënat para spitalit të Tetovit më 11 janar.

Më pas, pas një përleshje me armë zjarri, dy persona nga fshati Gajre i Tetovës janë qëlluar me armë zjarri, të cilët kanë pësuar lëndime me armë zjarri.

Shkak për incidentin janë bërë marrëdhëniet e pazbardhura mes sulmuesve dhe dy vëllezërve të plagosur nga të shtënat.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës