Nga kërcimtarja e Shakirës tek e preferuara e Eurovizionit: Spanjolli i zjarrtë që shumëkush do ta mbajë mend

Foto: Printscreen / Instagram

Përfaqësuesja spanjolle Chanel arriti sukses të madh në Eurovizion, duke fituar vendin e tretë në këtë garë.

Me single-in e tij debutues SloMo, por edhe me energjinë e zjarrtë, këngëtarja spanjolle sigurisht që rrëmbeu vëmendjen e publikut kur zgjidhte një këngë për të Eurovizion që u zhvillua dje.


Siç mund ta shohim, mund ta themi lirisht Chanel pati një nga performancat më të mira skenike dhe e njëjta gjë vlen edhe për kostumin që besojmë se shumë do ta mbajnë mend.


Sipas faqes zyrtare të Eurovizionit, këngëtarja spanjolle përveç këngës merret edhe me aktrim, ndaj mund të thuhet se Spanja ka artistin e saj.

Superylli ka më shumë se një dekadë përvojë në teatër muzikor, pasi ka luajtur në "The Lion King", "Flashdance", "Bodyguard" dhe "Mama Mia". “Ajo gjithashtu kërceu në skenë me Shakirën në MTV Europe Music Awards 2010”, thuhet në faqen zyrtare të internetit.

Video e ditës