Nga mesnata rriten çmimet e karburanteve

Nga mesnata e natës, çmimet me pakicë të benzinës EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të rriten për 1,00 den/litër, në raport me vendimin e datës 14.06.2024, dhe kështu çmimi me pakicë i EUROSUPER BS-95 do të jetë 81,00. , 98 den/litër, ndërsa EUROSUPER BS-83,00 do të jetë XNUMX den/litër.

Sipas vendimit të fundit të Komisionit Rregullativ të Energjisë dhe Shërbimeve të Ujit, RKE, çmimet me pakicë të EURODIESEL (D-E V) dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EL1) po rriten për 0,50 den/litër, ndërsa çmimi i EURODIESEL (D-E V). ) do të jetë 74,00 den/litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë për amvisëri (EL-1) do të jetë 73,00 den/litër.

Çmimi me pakicë i karburantit M-1 NS rritet për 0,819 den/kg. dhe do të jetë 44,458 den/kg.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës