Nuk do të më shohin të jap dorëheqje, thotë Arsovska

Foto: Danela Arsovska / Facebook

Kryetari i Shkupit Danela Arsovska ajo nuk planifikon të japë dorëheqjen për shkak të situatës në qytet dhe ka besim se ka të drejtë, dhe ata që janë jofunksionalë janë "elitat politike në Këshill".

E pyetur nëse është gati që të gjithë (me këshilltarët) të japin dorëheqjen, ajo është përgjigjur se “nuk do ta shohin një gjë të tillë prej saj”.

“Absolutisht jo, nuk do ta shohin dorëheqjen time pikërisht sepse e duan dhe e kërkojnë. A e dini pse? Sepse unë kam të drejtë dhe ata jo. Dhe nëse mendoni se unë si individ do të kisha përballuar 18 muaj presion nga partitë dhe elita të tilla politike që arritën të kalkulojnë me njëra-tjetrën dhe me palë të treta dhe nuk kam të drejtë, e keni gabim”, tha sonte Arsovska. në emisionin “Top Topic” në “Thelma”.

Në pyetjen shtesë: a do të pranonte nëse këshilltarët do t'i vinin me dorëheqje të nënshkruara dhe do t'i thoshin se e presin të sajën, kështu që të shkojnë të gjithë bashkë, Arsovska u përgjigj: "Uroji fat, këshilltarët e ardhshëm sigurisht që do të jenë më konstruktivë. nuk do të ketë në këtë përbërje në të cilën janë tani”.

Kryetarja shtoi se është e gatshme për kompromis, por edhe të tjerët duhet të bëjnë një hap.

“Unë jam këtu për një kompromis, por edhe pala e kundërt duhet të tregojë një hap”. Unë kam 12 muaj që flas për faktin se qytetarët janë të etur për të parë bashkëpunim dhe konstruktivitet mes palëve të interesuara dhe mendoj se të gjitha këto parti politike në qytet dhe më gjerë në Maqedoni duhet të ulen, të diskutojnë dhe të gjejnë zgjidhje për dikur në interes të vetë qytetarëve. Tek ne në Këshill është votim për projektet që kërkojnë qytetarët, jo sabotim i tyre dhe këtu duhet ta tregojnë atë konstruktivitet. “Nuk duhet të jemi miq apo ndonjë që do të pimë kafe së bashku, duhet të punojmë që të realizojmë projekte në interes të Shkupit”, tha Arsovska.

Arsovska: VMRO dhe LSDM po krijojnë kaos në Shkup për të larguar vëmendjen nga ndryshimi i përbashkët i Kushtetutës

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës