Nga kuzhina e të riut Davor Pancevski: Byrek i shpejtë me patate dhe presh

Foto: arkivi privat

Është një kënaqësi e vërtetë kur të rinjtë duan të tregojnë se çfarë mund të bëjnë, çfarë mund të bëjnë dhe çfarë dinë të krijojnë. Është një kënaqësi e vërtetë dhe kur me vetëmohim duan të ndajnë aftësitë e tyre. E tillë është historia e shefit të ri të kuzhinës Davor i cili sërish vendosi të ndajë me ne sekretet e kuzhinës së tij.

Dëshironi një byrek të shpejtë me patate dhe presh? Jemi të sigurt se përgjigja është “Po”. Kush nuk do të donte diçka të shpejtë dhe kaq të shijshme. Ky kombinim është i mrekullueshëm, dhe vetë byreku përgatitet shpejt. Dhe për shijen, siç thotë Davor, është i sigurt se do t'ju pëlqejë…

Përbërësit e nevojshëm

500 gr kore byreku
4 patate mesatare, të grira
2 presh profesionesh te grira holle
Kripë për shije
300 ml ujë acid
50 ml vaj gatimi
Një majë pluhur pjekjeje

Foto: arkivi privat

Fillimisht skuqni preshin në pak vaj dhe e rregulloni me kripë. Lëreni mënjanë të ftohet.

Në një enë të thellë grijmë patatet e qëruara (të gjalla) dhe më pas i kullojmë nga lëngu i tepërt me një peshqir kuzhine.

Shtoni patatet tek preshi dhe përzieni mbushjen derisa të bashkohet.

Në një enë përziejmë vajin e gatimit, brumin dhe ujin e thartë.

Më pas, merrni një lëvozhgë dhe spërkatni me lëngun dhe spërkatni pak nga mbushja e preshit dhe patateve.

Rrokullisni koren në një gjilpërë të hollë ose në gjilpërën më të trashë të thurjes dhe kur ta transferoni në një tavë pjekjeje, thërrmoni për të marrë një pamje të ashpër.

Përsëriteni procedurën derisa të keni harxhuar mbushjen dhe koret dhe derdhni lëngun e tepërt në secilën kore të byrekut. Piqeni në 200 gradë në furrë të parangrohur për rreth 25-30 minuta.

Gatim argëtues i porositur nga Davor!

Foto: arkivi privat
Video e ditës