Kremlini beson se samiti i paqes për Ukrainën dha "zero rezultate"

Dmitry Peskov / Foto EPA-EFE/PAVEL BEDNYAKOV/SPUTNIK

Kremlini njoftoi sot se samiti ndërkombëtar i paqes për Ukrainën, i udhëhequr nga Kievi, dha rezultate "zero".

- Nëse flasim për rezultatet e atij takimi, atëherë ato zvogëlohen në zero, theksoi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

Samiti, i cili u ndoq nga mbi 100 përfaqësues të vendeve dhe organizatave ndërkombëtare, u mbajt në qytetin zviceran të Burgenstock dhe kishte për qëllim të eksploronte mënyrat për të arritur paqen në Ukrainë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës