Lëvizje të dëshpëruara: Kanye West përhap thashethemet se Pete Davidson është gay dhe ka SIDA

kanje kim gropë
Foto: Printscreen / Instagram

Çfarë ndodhi me angazhimin e Jezusit ndaj Kanye dhe qëllimin e tij për t'u bërë një person më i mirë?

Edhe pse ai kaloi vite duke zhvilluar një reputacion si një reper i devotshëm i krishterë, i cili organizon mesha javore, ndaloi së sharë në albumet e tij dhe predikoi për gabimet e tij dhe synon të bëhet një person më i mirë, Kanye West ende përhap thashetheme të pabaza se Pete Davidson është homoseksual dhe ka SIDA. .

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga New York Post (@nypost)

Dizajneri i "Yeezy" zbuloi fillimisht përbuzjen e tij për të dashurin e ri të gruas së tij të larguar, Kim Kardashian, kur ai e kërcënoi atë në këngën e tij të re "Eazy", duke repuar: "Zoti më shpëtoi nga ajo vjeshtë / Vetëm që të mund t'i rrah gomarit Pete "Davidson".

Por tani burimet na thonë se reperi 44-vjeçar e ka përshkallëzuar këtë sherr të njëanshëm duke përhapur thashetheme dhe burimet thonë se West, i cili argëtohet shumë publikisht me aktoren Julia Fox, po u thotë njerëzve se Davidson është i varur. pavarësisht se kërcënohet të mposhtë yllin e Saturday Night Live.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Tele Real RD (@telerealrd)

Një burim i afërt me Perëndimin, megjithatë, i quajti akuzat "të pakuptimta", ndërsa një burim i afërt me Davidson na tha: "Ai injoron të gjithë urrejtjen e Kanye nga respekti për Kim".

Raporti i bëri jehonë komenteve të Twitch DJ Akademiks në fillim të kësaj jave, në të cilat ai pretendonte se West po "çmendej".

“Ai më tha, kjo është një bisedë e vërtetë, Kanye po u tregon të gjithëve rreth tij, ai po përpiqet të përhapë thashethemet se Pete Davidson ka SIDA. Unë ju them se ky është një fakt. Këtë e kam dëgjuar nga tetë persona. "Ai u thotë të gjithëve!"

DJ shtoi: “Ju them, ky është një fakt. Vëlla, po të duhet të bësh thashetheme se gruaja jote vuante nga SIDA, je djegur o vëlla. Mbeshtille. Mbaroi."

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @yeezydonda

Video e ditës