Prokuroria po kontrollon nëse zjarri në kafene “Baron” dhe vrasja në Bllacë kanë lidhje me ngjarje

Prokuroria Themelore Publike - objekti / Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup ka kryer këqyrje në vend në afërsi të Bllacës, ku është gjetur trupi i pajetë i një mashkulli me plagë nga armë zjarri. Siç raporton “Shtypi i Lirë”, është vrarë babai i Gani Tushës. Thelma raportuar se para vrasjes ka rënë zjarr në kafenenë e Baronit në Çair. Gani Tusha dyshohet për vrasjen e Orhan Bajrami - Oki po vuan dënimin me burg.

Gjurmë janë kapur gjatë këqyrjes, të cilat do të jenë objekt ekspertimi. Në trupin e të ndjerit është lëshuar urdhër për obduksion, ndërsa prokurori publik ka dhënë udhëzime që të kryhen kontrolle dhe të ndërmerren veprime për sigurimin e provave.

Lidhur me një zjarr në një objekt hoteliere në Çair, një ekip inspektues i MPB-së ka kryer kontroll. Nga vendi i ngjarjes janë mbledhur provat, janë siguruar pamjet e video survejimit. Sipas informacioneve të para, zjarri ka qenë zjarrvënie. Po ndërmerren veprime për zbulimin e autorëve dhe për të verifikuar lidhjen e mundshme mes dy ngjarjeve.

Vrasje në rrethinën e Shkupit, jozyrtarisht është vrarë babai i Gani Tushës

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës