Prokuroria kërkon dënimin maksimal për Pogban

Foto: EPA-EFE / ALESSANDRO DI MARCO

Prokurorët në Itali kanë kërkuar një pezullim maksimal prej katër vitesh për Paul Pogba.

Paul Pogba është pezulluar dhe nuk luan futboll pasi ka dështuar në testin e dopingut, por ende nuk është konfirmuar se sa do të jetë pezullimi për futbollistin francez.

Francezi rezultoi pozitiv pas ndeshjes kundër Udineses në Serinë A dhe tani prokurori i çështjes ka kërkuar ndalimin e katër viteve nga futbolli. Nëse Pogba do të kishte pranuar një marrëveshje për pranimin e fajësisë, ai do të kishte marrë një dënim më të vogël, por lojtari e refuzoi këtë opsion.

Në rast se do të konfirmohet dënimi me katër vite, ndoshta do të nënkuptojë fundin e karrierës për Pogba-n, i cili është 30 vjeç, por edhe probleme serioze me dëmtimet, për shkak të të cilave vitet e fundit ka qenë shpesh jashtë fushës.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË