Reshjet e dendura të shiut mbyllën një pjesë të rrugës mes Dellçevës dhe Kamenicës së Maqedonisë

Foto: ilustrim / Free Press

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut në rrugën M.Kamenicë - Dellçevë (A3) dy kilometra para Dellçevës, komunikacioni është duke u devijuar përmes Vinicës dhe Smojmirovës.

Në vendngjarje është vendosur sinjalistikë adekuate e komunikacionit, njofton AMSM.

Drejtuesit këshillohen të drejtojnë mjetet e tyre me shumë kujdes, të përshtasin shpejtësinë sipas kushteve të rrugës dhe të respektojnë sinjalistikën e vendosur.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës