VIDEO E RE nga dasma tragjike në Irak tregon të sapomartuarit duke ikur dhe duke u fshehur në kuzhinë

Dasma e përgjakshme në Irak/Foto: Screenshot/H

Një video e re e tragjedisë me 114 të vdekur pas zjarrit që shpërtheu gjatë ceremoni martesore ne Irak.

Videoja fillon me pamjet e të porsamartuarve duke kërcyer në pistën e vallëzimit ndërsa rreth tyre janë ndezur fishekzjarre dhe askush nuk e di se çfarë do të ndodhë më pas.

Në pamjet e mëposhtme, nga fishekzjarrët u krijua një ferr, i cili filloi të përhapej nga tavani i ambientit të dasmës.

Sipas Daily Mail, Hanen dhe Revan, siç quhen të sapomartuarit, i kanë shpëtuar zjarrit teksa kanë arritur të fshihen në kuzhinë.

Familjarët që i kanë vizituar në spitalin ku po trajtohen për plagët thonë se çifti është në gjendje të keqe mendore.

Nga ana e tij, babai i dhëndrit i tha CNN se ai mban pronarin e lokalit ku u mbajt pritja përgjegjës për tragjedinë:

“Unë fajësoj pronarin e lokalit për atë që po ndodh sepse nuk ka pasur as aparate zjarri dhe as masa të tjera sigurie”.

Kujtohet se tragjedia me 114 të vdekur dhe më shumë se 150 të plagosur ka ndodhur në qytetin Karakos, afër Mosulit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës