Njohje e re për kapitenin: Ristovski u përzgjodh në ekipin ideal të HNL për herë të tretë në karrierë

Foto: Unioni i futbollistëve profesionistë në Kroaci

Kapiteni maqedonas, Stefan Ristovski mori njohje të re në kampionatin më të fortë kroat.

Për herë të tretë në karrierën e tij, sipas përzgjedhjes së Unionit të Futbollistëve Profesionistë të Kroacisë, Ristovski ishte në ekipin ideal të Ligës së Parë të Kroacisë.

Kapiteni i kombëtares së Maqedonisë u dallua me paraqitjet e shkëlqyera gjatë gjithë sezonit për Dinamon në pozitën e mbrojtësit të djathtë, kështu që me meritë u gjend në ekipin e sezonit 2021/2022.

Ristovski më herët në karrierën e tij ka qenë pjesë e ekipit më të mirë të Kroacisë në sezonin 2015/2016 dhe 2016/2017, më pas si futbollist i Rijekës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës