Dhuna e re në Shtetet e Bashkuara: Nëntë të plagosur, përfshirë fëmijë

Policia e SHBA/ Foto: Robyn BECK / AFP / Profimedia

Të paktën nëntë persona, përfshirë fëmijë, u plagosën në një të shtëna që shpërtheu pas një debati dhe sherri në një trotuar në Hollywood, Florida, tha policia amerikane.

Gjashtë të rritur dhe tre fëmijë janë në mesin e nëntë të plagosurve nga shkëmbimi i zjarrit, të cilët janë shtruar në spital dhe të gjithë aktualisht janë në gjendje stabile, thuhet në njoftimin e policisë, transmeton “AP”.

Të shtënat ndodhën të hënën në Hollywood Beach Drive, rreth 17 milje në jug të Fort Lauderdale dhe 32 milje në veri të Miami, dhe u parapri nga një përleshje mes disa personave.

Të paktën një person është në paraburgim, por policia tha se është në kërkim të më shumë të dyshuarve.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës