Zbulime të reja edhe më tronditëse të Playboy: Hugh Hefner kishte një marrëdhënie homoseksuale me mjekun e tij personal

Hugh Hefner Mark Seigner
Foto: Printscreen / Instagram

Hugh Hefner kishte një lidhje dashurie homoseksuale me mjekun e tij personal, të cilën e fshehu për dekada, sipas një dokumentari të ri për jetën e tij.

Themeluesi i Playboy dhe njeriu i famshëm vdiq në moshën 91-vjeçare në vitin 2017 dhe mori me vete në varr sekretin e “marrëdhënies fizike” me doktor Saginor.

Por Dr. Saginor ishte dashuria e vërtetë e jetës së Hefnerit, madje ai ishte pranë shtratit të tij kur vdiq në rezidencën e tij në Holby Hills.

Kjo është, të paktën sipas vajzës së Dr. Saginor, Jennifer-it, por edhe ish-të dashurës së Hefner, Sondra Theodore, e cila zbuloi informacionin e ri në serinë e re të dokumentarëve "Sekretet e Playboy".

Jennifer – e cila jetoi në një vilë të Playboy-t ndërsa rritej – kishte pozicionin më të afërt në lidhjen e saj të dashurisë mes babait të saj dhe manjatit të revistës.

 “Babai im Mark Saginor ishte shoku dhe mjeku më i mirë i Hugh Hefner për rreth 40 vjet. Miqësia e tyre ishte në një nivel më të lartë. Ata ishin thjesht shpirtra të afërm. “Të gjitha vajzat vinin dhe shkuan me kalimin e viteve, por ato mbetën konstante”, tha Jennifer në dokumentar.

“Në mendjen time për shumë vite, babai im dhe Hefi ishin miq shumë të ngushtë për shumë e shumë dekada. Ajo që kuptova me kalimin e kohës ishte se marrëdhënia e tyre ishte shumë më tepër sesa thjesht miqtë më të mirë. “Babai im dhe Hef kishin një marrëdhënie shpirtërore kundër së cilës nuk besoj se ndonjë nga këto gra apo të dashura mund të konkurronte ndonjëherë”.

“Ata kishin një marrëdhënie fizike. Në kontekstin e këtyre orgjive të ndryshme, orgjitë filluan si diçka që ishte një mundësi për njerëzit të përjetonin seksualitetin e tyre të hapur. Dhe pastaj kjo lloj gjëje u shndërrua në diçka pak më të keqe. Ishte më shumë një transaksion sesa emocionues dhe ndoshta erdhi nga fëmijëria e tyre. “Me kalimin e viteve, babai im me të vërtetë hoqi dorë nga jeta familjare, nga praktika e tij, për të qenë me të”, shpjegoi ajo.

“Unë nuk njoh shumë burra që në thelb do të hiqnin dorë nga jeta e tyre dhe më pas do të shkonin në shtëpinë e dikujt tjetër. "Besimi im personal është se dashuria e jetës së Hefit ishte babai im."

Jennifer thotë se babai i saj dhe Hefner u përfshinë për faktin se ata ishin të dy ish-fëmijë insekte që e gjetën veten të rrethuar nga gra të bukura të reja dhe të mrekullueshme. Duke u rritur, ata të dy ishin djem të çuditshëm që nuk dilnin me shumë gra.

“Pra, të kesh kontroll dhe pushtet mbi këto lloj grash në kështjellë ishte diçka shumë emocionuese, e dini, prishja e një gruaje. Ka diçka që unë mendoj se është shumë grabitqare, sigurisht, në manipulimin e një vajze për të bërë gjëra që nuk mund t'i bënte ndryshe. Ka një lloj nxitimi në këtë. Dhe kjo është gjithçka, pasi të kesh diçka, të duhet më shumë se kaq për t'u ndjerë në të njëjtën mënyrë. Pra, si mund të rekrutojmë më shumë vajza të tilla? Si të hani mish të freskët? “Sa më të mëdha të ishin situatat që krijonin, aq më shumë energjia e tyre ishte tek vajzat”, thotë Jennifer.

Në vitet 1980, Hefner pranoi se kishte shijuar përvojat me burrat, megjithëse ai këmbënguli se nuk ishte serioze dhe se ai thjesht po eksperimentonte.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga ianslife_in (@ianslife_in)

Ai i tha një emisioni televiziv se kur ishe i përfshirë në swing dhe orgji nga vitet 1970, kishe më shumë se pak biseksualitet.

Sondra Theodore, e cila ishte e dashura e Hefnerit nga viti 1976 deri në 1981, konfirmoi se ai dhe Mark Saginor ishin më shumë se thjesht miq.

“Marku u bë shoku më i mirë i Hefit. I çuan gjërat shumë larg. "Ata janë bërë më shumë se miqtë më të mirë," tha Theodore, 65 vjeç.

E pyetur nëse ishin të dashuruar, ajo u përgjigj: “Po. "Po, ata e bënë."

Dr. Saginor u vlerësua për shpëtimin e jetës së Hefnerit kur ai pësoi një goditje në mesin e viteve 1980.

Por sipas Jennifer, në vitin 2004 Dr Saginor u përball me akuza nga disa gra dhe licenca e tij mjekësore u pezullua për një kohë të shkurtër.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga @playboyspenthouse

Një raport i vitit 2008 nga Bordi Mjekësor i Kalifornisë deklaroi se Saginor "ka kryer akte të sjelljes së keqe seksuale dhe shfrytëzimit seksual të një pacienti, posedim dhe përdorim të drogave të paligjshme dhe akte të neglizhencës së shumëfishtë".

Ai shtoi se ai "dështoi të mbajë të dhëna adekuate dhe të sakta mjekësore në kujdesin dhe trajtimin e pacientëve".

Njoftimi shton: “Revokuar, ndaluar, pezulluar për 5 vjet me kushte që përfshijnë, por pa u kufizuar në, abstenim nga përdorimi i alkoolit dhe substancave të kontrolluara”.

Jennifer thotë se kjo shkaktoi një ndarje publike mes dy burrave, por ata e mbajtën të fshehtë lidhjen e tyre me telefon.

“Hef sigurisht e ka dëgjuar këtë lajm dhe Hef është distancuar publikisht nga babai im. Ai gjithmonë dëshironte të ishte një hap larg çdo situate në mënyrë që asgjë të mos i kthehej si një reflektim i drejtpërdrejtë negativ. Babai im reagoi shumë keq ndaj distancimit të Hefit sepse ndjeu se po binte. Dhe ai ndjeu se ishte pjesë e diçkaje shumë më të madhe. Hefi dhe babai im po flisnin ende në telefon. Dhe pastaj ata filluan të kalonin përsëri kohë së bashku, veçanërisht në fund të jetës së Hefit. “Kur Hef kaloi aty pranë, ai që ishte pranë tij në fund ishte babai im”.

A&E Network filloi transmetimin e Secrets of Playboy të hënën, më 24 janar. Seriali përmban dhjetë pjesë dhe eksploron realitetet e fshehura pas fabulës dhe filozofisë së Perandorisë Playboy.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Rafael Sanz (@ rafael.sanz2)

Video e ditës