Probleme të reja për Serbinë: Vlahovic i pasigurt për Kamerunin

Foto: EPA-EFE / Neil Hall

Kombëtarja e Serbisë vazhdon të përballet me probleme në Botërorin e Katarit.

Ai është i pasigurt për ndeshjen kundër Kamerunit Duуan Vlahovi., transmeton "Klubi sportiv". Sulmuesi i Juventusit ndjeu dhimbje në ndeshjen kundër Brazilit dhe mezi e përfundoi ndeshjen.

Një ndeshje më vonë situata e tij nuk u përmirësua, kështu që performanca e tij të hënën kundër Kamerunit është në dyshime të mëdha. Sipas “Sport Club” është e sigurt që ai nuk do të jetë në 11-shen startuese.

Në kampin e kombëtares së Serbisë të gjithë shpresojnë në një rikuperim të shpejtë dhe Sergej Milinkoviq Saviq. Mesfushori sulmues u lëndua në minutat e para kundër Brazilit. Ka një lajm të mirë Aleksandar Mitrovic i cili e kapërceu dëmtimin dhe pothuajse me siguri do të jetë në formacionin e vjetër. Filip Kostiq ai ende nuk është rikuperuar, kështu që performanca e tij është gjithashtu e pasigurt.

Video e ditës