Detaje të reja për vrasjen në Kapistec: Qëllohet me armë, goditet me prapanicë, policia është në kërkim të të dyshuarit

Vrasje në një kazino në Kapistec / Foto: "Sloboden Pechat" - Metodij Zdraev

I vrarë N.A. (46) nga Haraçino ka mbërritur në kazinonë në Kapishtec së bashku me tre të tjerë, në gjendje të dukshme të dehur. Ata luajtën makinat për një kohë dhe më pas ai filloi të debatonte dhe të shtynte një nga personat me të cilët ishte në kazino. Dy të tjerët kanë tentuar t'i ndajnë, por i dyshuari ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar disa herë 46-vjeçarin NA, e më pas e ka goditur disa herë me kondakun e armës në kokë.

Vrasësi i dyshuar është arratisur, ndërsa policia është në kërkim të tij.

Vrasje në një kazino në Kapistec / Foto: "Sloboden pechat" - Metodij Zdravev

Prokuroria Themelore Publike ka njoftuar se një prokuror publik në detyrë ka inspektuar kazinonë në afërsi të Mlechenit. Trupi i pajetë është dorëzuar për obduksion, do të kryhen ekspertizë për gjurmët dhe provat e marra nga vendi i ngjarjes dhe do të intervistohen dëshmitarët e ngjarjes. Janë siguruar edhe pamje nga video survejimi i objektit.​

Mëngjesin e sotëm rreth orës 8:46 në SVR Shkup është raportuar se në një kazino në bulevardin “Metropolit Teodosij Gologanov” një person ka shtënë me armë zjarri në drejtim të N.A. (XNUMX) nga fshati Haraçinë, me të cilin paraprakisht kanë luajtur në makineritë në kazino, pas së cilës N.A. iu nënshtrua plagëve të marra, tha MPB.

Një burrë është vrarë në një kazino në Kapistec

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës