Çmimet e reja të karburantit

Lëndon karburant me naftë
Ilustrimi: Karburanti në një pikë karburanti / Foto: EPA-EFE / Neil Hall

Nga mesnata nga 1,5 deri në 2,5 denarë do të rritet çmimi i derivateve, ka vendosur sot Komisioni Rregullator për Energji.

Çmimi i Eurosuper BS-95 rritet për 1,5 denarë për litër dhe do të shitet me çmim prej 82,5 denarë për litër.

Eurosuper BS-98 dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të rriten për dy denarë, ndërsa dizeli për 2,5 denarë.

Sipas vendimit të RKE, çmimi i ri i Eurosuper BS-98 do të jetë 85 denarë për litër, ndërsa çmimi me pakicë i vajit Extra lehtë për amvisëri do të jetë 75 denarë për litër. Çmimi i ri i naftës do të jetë 76,50 denarë për litër.

Për 1,040 den/kg po rritet edhe çmimi me pakicë i mazutit, i cili nga mesnata do të shitet me çmim prej 46,720 den/kg.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës