Novak: Në finale do të luaj sikur të jetë ndeshja e fundit në karrierën time

Novak ковиokovi nuk mund të mbrojë titullin e "Australian Open" nëse nuk është i vaksinuar / foto EPA-EFE / JOHN G. MABANGLO

Tenisti më i mirë në botë, Novak ковиokovi., Ka një shans për të shkruar histori të Dielën, ai do të luftojë për të fituar slamin kalendarik dhe për rekordin 21 tituj në turnet e Grand Slam.

Ковиokovi во mundi Alexander Zverev në gjysmëfinalen e US Open me 4: 6,6: 2,6: 4,4 :, 6,6: 2 dhe në finale ai pret një ndeshje me Danil Medvedev në të cilën ai do të ketë një shans për të shkruar të huaj të rinj në historinë e tenisit.

- Ndeshjen tjetër do ta trajtoj si të fundit në karrierën time. Unë do të jap zemrën, shpirtin, trupin, kokën, fjalë për fjalë gjithçka për të fituar. Falë tifozëve, atmosfera në tribuna ishte e mahnitshme. Këto janë momentet për të cilat jetojmë, e vetmja mundësi që ëndërrojmë çdo ditë. E dija që do të kishim një luftë të madhe, Sasha është një kampion i madh, dikë që e admiroj si në fushë ashtu edhe jashtë saj. Ai është një person i madh dhe një tenist edhe më i mirë - ковиokovi на tha në fushën e stadiumit "Arthur Ash" në Nju Jork, menjëherë pas fitores.

Kundërshtari i Ковиokovi në finale do të jetë Danil Medvedev, me të cilin luajti në finalen e Australian Open këtë vit dhe e mundi atë në tre sete (7: 5,6: 2,6: 2).

Medvedev përmes Oze-Aliasim për finalen e dytë të US Open

 

Video e ditës