Padi e re kundër Depardieu: Një stilist e denoncoi aktorin për sulm seksual në xhirimet e filmit "Green Shutters"

Foto: EPA/MICHAEL KAPPELER

Një kallëzim i ri për sulm seksual është bërë kundër aktorit francez Gerard Depardieu, tha avokati Karin Diriye Dibol.

Përfaqësuesja ligjore, e cila tashmë po mbron aktoren Charlotte Arnaud, viktima e dyshuar e përdhunimit që ngriti akuza kundër Depardieu në dhjetor 2020, të premten ngriti një padi të re kundër aktorit në prokurorinë e Parisit për akte të tilla si sulme seksuale, ngacmime seksuale dhe fyerje seksiste, raporton "Mond".

Sipas saj, veprat e përmendura datojnë nga viti 2021 dhe nuk janë të vjetruara dhe kanë ndodhur gjatë xhirimeve të filmit “Les Volets verts”, me regji të Jean Becker.

Gruaja që ka bërë denoncimin, me emër Amelie (53), ishte një projektues prodhimi në set.

Në një prononcim për portalin “Mediapar”, ajo ka thënë se aktori i ka bërë komente të shumta të vrazhda në xhirimet në Paris më 10 shtator 2021, më pas “e ka kapur brutalisht” dhe “e ka shtrënguar rreth belit dhe barkut dhe më pas. gjoksin e saj”.

Sulmi i raportuar thuhet se është parandaluar nga truprojat e aktorit.

Vendi hetimor pretendon gjithashtu se aktorja Anouk Greenber, i cili dënoi sjelljen e aktorit ndaj grave në shtyp, ngriti një padi për shpifje kundër Beatrice Geisman, avokati i Depardieu.

Më herët, në vitin 2023, 13 gra e akuzuan aktorin për sulm seksual ose ngacmim. sipas investigimit gazetaresk te "Mediapar" francez.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës