Një tragjedi e re në rrugët e Shkupit, shoferi me “Audi” ka përplasur një këmbësor në Gjorçe Petrov.

Policia / foto: EPA / EFE. Georgi Licovski

Një burrë ka humbur jetën sonte në afërsi të komunës së Gjorçe Petrovit, pasi është goditur nga një veturë, kanë thënë për MIA-n nga MPB.

- Është raportuar se në afërsi të Komunës së Gjorçe Petrovit mjeti motorik i pasagjerëve “Audi” ka goditur një këmbësor. Këmbësori ka ndërruar jetë, thonë nga MPB.

Ekipi i tyre është dërguar në vendngjarje. Deri më tani nuk ka të dhëna për moshën e të ndjerit, si dhe rrethanat në të cilat ka ndodhur aksidenti. Ministria e Brendshme njoftoi se pas përfundimit të inspektimit do të bëjë të ditur informacione zyrtare.

Në lidhje me rastin sonte ka reaguar kryetari i kësaj komune të Shkupit, Aleksandar Stojkoski.

- Ngushëllime familjes së këmbësorit të ndjerë. Rrugët duhet të jenë të sigurta për të gjithë, nga fëmijët tek të moshuarit. Të gjithë kemi rolin tonë në komunikacion, kujdesi është më i rëndësishmi, ka shkruar Stojkoski në Facebook.

Video e ditës