Dashuria e re: Dua Lipa dhe Trevor Noah “kapen” në një darkë romantike

dua bliri
Dua Lipa dhe Trevor Noah / Foto: Printscreen/Twitter

Këngëtarja e famshme Dua Lipa duket se është sërish e dashuruar. Këtë herë përflitet se e zgjedhura e zemrës së saj është humoristi afrikano-jugor dhe drejtuesi i “The Daily Show”. Trevor Noe.

27-vjeçarja Dua dhe 38-vjeçari Trevor janë parë duke darkuar së bashku në një restorant në Nju Jork dhe dëshmitarët okularë pohojnë se kimia mes tyre ishte e dukshme. Ata u panë gjithashtu duke u përqafuar me njëri-tjetrin përpara se të shkonin secili në rrugët e veta.

“Ata u ulën të qetë larg nga të gjithë të tjerët në restorant. Ata ishin dukshëm të dashuruar me njëri-tjetrin dhe u ulën pranë njëri-tjetrit gjatë darkës. Ata dolën për një shëtitje së bashku, u përqafuan me njëri-tjetrin për një kohë të gjatë dhe u puthën", tha një burim për "Daily Mail".

Çifti i ardhshëm i të famshmëve nuk kanë dhënë më parë asnjë sugjerim për lidhjen e tyre romantike, kjo vjen pasi të dy dolën nga një lidhje romantike.

Dua ishte me modelen Anwar Hadid, vëllai më i vogël i Bella dhe Gigi Hadid. Të dy filluan të takoheshin në qershor 2019, pak pasi ajo u nda me të dashurin e saj të mëparshëm. Megjithatë, ata u ndanë në dhjetor të vitit të kaluar. Para kësaj, ajo ishte në një lidhje me një modele Isaac Carew, dhe ishin bashkë nga viti 2015 deri në vitin 2017. Pastaj ai u argëtua me Paul Klein, për t'u ribashkuar me Carew, por ata u ndanë për herë të fundit në maj 2019. Trevor ishte në një lidhje me aktoren Minka Kelly, dhe marrëdhënia e tyre pati ulje-ngritjet e saj.

Video e ditës