Libër i ri me gjëra të reja: Taylor Swift refuzoi të performonte për Mbretin e Britanisë Charles III

Foto: EPA

Këngëtari amerikan Taylor Swift ajo hodhi poshtë një ofertë për të performuar në kurorëzimin e mbretit britanik Karli i Tretë në maj të këtij viti, sipas librit të ri "Endgame: Inside the Royal Family and the Monarchy's Fight for Survival" nga Omid Skobi.

Swift filloi turneun e saj të gjashtë të koncerteve, The Eras, në fund të marsit dhe datat e koncerteve të saj tashmë janë shpallur. Epo, një nga tre koncertet e saj radhazi në Nashville, Tennessee, nga 5 deri më 7 maj, përkoi me kurorëzimin në fund, i cili u zhvillua më 6 maj.

Mbreti britanik Charles III dhe Mbretëresha Camilla përshëndesin turmën përpara Pallatit Buckingham në ditën e kurorëzimit të tyre në Londër, Britani e Madhe / 6 maj 2023 / Foto: EPA-EFE/Neil Hall

Por ajo nuk ishte ylli i vetëm i muzikës që humbi performancën e kurorëzimit, shkruan Scobie në libër, duke shtuar se ishte një "sfidë" për të përpiluar listën e interpretuesve që do të performonin në kurorëzimin.

Dhe këngëtarja britanike Elton John nuk performoi për shkak të problemeve të planifikimit, tha përfaqësuesi i tij US Weekly. Autori i librit shtoi se "Vajzat erëz", Harry Styles и Adele, thuhet se refuzoi të paraqitej para mbretit britanik.

Elton Xhon
Elton John / Foto: EPA-EFE / JULIAN SMITH AUSTRALIA DHE ZELANDA E RE JASHTË

Ndër artistët që performuan në këtë event ishin: Katy Perry, Lionel Ritchie, Andrea Bocelli dhe grupi "Merre vdekjen".

Pak para performancës, Perry shprehu mirënjohjen e tij në intervistë në "Entertainment Tonight".

“Kam takuar mbretin e ardhshëm britanik disa vite më parë dhe ai më emëroi si një nga ambasadorët e organizatës së tij, e cila ndihmon në luftën kundër trafikimit të fëmijëve. Gjithashtu, unë jam ambasador i UNICEF-it dhe kjo është në përputhje me vlerat e mia”, tha këngëtarja.

Katy Perry / Foto: Jane Barlow / AFP / Profimedia

Dhe Lionel Richie ishte gjithashtu krenar për pjesëmarrjen e tij në kurorëzimin.

“Jam i lumtur që jam pjesë e kësaj ngjarjeje historike. Jam shumë i emocionuar që jam këtu, kam përjetuar historinë”, tha ai.

FOTO | Guri i Fatit mbërriti në Londër për kurorëzimin e Charles

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës