Një tronditje e re për Shakirën: nëna e këngëtares u shtrua me urgjencë në spital

Foto: Printscreen - Instagram

Nëna e kolumbianit të famshëm shakira thuhet se ajo u dërgua me urgjencë në spital pasi u zbulua një mpiksje gjaku në këmbën e saj.

Nidia Ripoll, thuhet se pësoi fillimisht një goditje në tru, por tabloidet në Spanjë thonë se burime pranë këngëtares thonë se problemi lidhet me trombozën e venave të thella. Gjithashtu pretendohet se gjendja e saj nuk ka ndikuar në trurin e saj, por ende pritet një koment nga këngëtarja 46-vjeçare kolumbiane.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga shakifan98 (@shakifan98)


Babai i saj, William Mubarak, thuhet gjithashtu se ka probleme serioze shëndetësore pas operacionit të vitit të kaluar, i cili ndikoi në vendimin e Shakirës për të vonuar lëvizjen në Miami me dy fëmijët e saj, gjë që vendosi ta bënte pas divorcit nga futbollisti Gerard Pique, raporton 'Daily Mail".

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Quién (@quiencom)


Mubarak u shtrua në spital vitin e kaluar në Barcelonë pasi u rrëzua. Babai i këngëtares ka pasur një periudhë të vështirë pasi fillimisht u infektua me koronavirus, më pas u rrëzua dhe iu desh të bënte disa operacione.

Këngëtarja kishte synuar të transferohej nga Barcelona në Florida në fillim të vitit me djemtë e saj Milan, 10 vjeç dhe Sasha, 8, menjëherë pas nënshkrimit të marrëveshjes.


Është ende e paqartë nëse Shakira do të duhet të shtyjë sërish planin e saj për t'u larguar nga Spanja, pasi tashmë duhet ta bëjë këtë në janar, duke zgjedhur të presë deri në fund të vitit shkollor në qershor. Shakira dhe Pique konfirmuan në nëntor të vitit të kaluar se kishin nënshkruar një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve pas negociatave të zgjatura të divorcit që përfunduan me një takim maratonë 12-orësh të avokatëve të tyre.

Ata finalizuan kontratën në gjykatën e Barcelonës në dhjetor. Është rënë dakord që ylli i futbollit spanjoll të kalojë kohë me fëmijët gjatë pushimeve. Meqë ra fjala, çifti u nda majin e kaluar pasi kaluan dhjetë vite së bashku.

VIDEO | Shakira puth këmbët e babait të sëmurë

FOTO | Shakira shkoi në pazar me fëmijët e saj, u shpërtheu në lot në mes të dyqanit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës