Kthesë e re: Jokiç kryeson sërish në garën për MVP

Foto: Denver Nuggets

Nuk ka mbetur shumë kohë deri në votimin përfundimtar për MVP-në e sezonit të NBA-së dhe tani Nikolla Jokiq është sërish në krye.

Basketbollisti serb është sërish përpara konkurrentit kryesor, Joel Embid nga Filadelfia. Sipas renditjes aktuale, basketbollisti i Milwaukee është i treti. Giannis Antetokounmpo, e ndjek pas tij Jason Tatum nga Bostoni, dhe pas tyre lituanezja Domantas Sabonis nga Sacramento Kings.

Megjithatë, vendimin përfundimtar do ta marrin gazetarët që do të votojnë për zgjedhjen e MVP-së së re.

Qendra e Denverit ka fituar çmime MVP në dy sezonet e fundit, ndërsa Embiid nuk ka fituar kurrë më parë MVP.

Këtë sezon Jokic ka mesatarisht 24.9 pikë, 11.9 kërcime dhe 9.9 asistime për ndeshje. Embiid ka mesatarisht 33.2 pikë dhe shton 10.2 kërcime dhe 4.2 asistime.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës