Rekord i ri Covid në Suedi: Pothuajse 40 të rinj të infektuar në një ditë

Njerëzit me maska ​​​​mbrojtëse në Suedi / Foto: EPA-EFE / Jessica Gow

Suedi është regjistruar në 24 orët e fundit Numri rekord i të infektuarve rishtazi me koronavirus - 39 938, njoftoi sot Agjencia Suedeze e Shëndetësisë.

Numri i mëparshëm rekord prej 39 të infektuarve me Covid-321 u regjistrua dy ditë më parë, më 19 janar.

Qeveria suedeze ka vendosur së fundmi kufizime të reja pasi varianti më ngjitës i omicron përhapet me shpejtësi dhe rëndon sistemin e kujdesit shëndetësor të vendit.

Burimi: MIA

Video e ditës