Tërmeti i ri, më i fortë i sotëm në ishullin grek Evia - 4,9 gradë

Foto: YouTube / print screen

Një tërmet i ri me magnitudë 4,9 të shkallës Rihter goditi ishullin grek të Evias sonte pak pas orës 22:XNUMX me orën lokale, njoftoi Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar në Athinë.

Epiqendra është e njëjta ku tre tërmete me magnitudë 4,1 deri në 4,7 gradë janë regjistruar herët në mëngjes.

Tërmeti, përveç në Evia, është ndjerë edhe në zonën e Atikës, rajoni më i gjerë i Athinës dhe deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Tre tërmete prej 6.30, 7.30 dhe 4,7 gradë sipas Rihterit me epiqendër afër Evisë janë regjistruar mëngjesin e sotëm në periudhën prej orës 4,1 deri në orën 4,2.

Video e ditës