Kontrolli natën në zyrën e gjyqtares së arrestuar Naqe Georgiev

Një grup më i madh prej rreth 30 personash gjatë natës kanë bastisur Gjykatën Supreme, në zyrën e gjyqtares supreme të dyshuar Naqe Georgiev, e cila është arrestuar të hënën për marrjen e ryshfetit prej 10 mijë eurove të markuara, transmeton “Dua të them”.

Jozyrtarisht, pas kapjes së 10 mijë eurove, hetimi është shtrirë edhe në krime të tjera. Mësohet se kontrolle janë bërë edhe në shtëpinë e tij në Strumicë dhe kudo që ka pasur pasuri të paluajtshme. Gruaja e Georgiev është prokurore në Prokurorinë Publike të Strumicës. Sipas njohurive të KLD-së, gjyqtarit suprem për një kohë të gjatë iu nënshtrua masave të posaçme hetimore.

Gjyqtarit suprem Naqe Georgiev sonte në seancën urgjente të mesnatës i është hequr imuniteti dhe i është miratuar paraburgimi. Georgiev dyshohet se ka marrë ryshfet prej 10 euro për të ushtruar ndikim të paligjshëm. Këshilli Gjyqësor me 10 vota “pro” vendosi të përjashtojë publikun nga vendimmarrja e tij, ndaj seanca u mbyll.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës