“New York Times” me detaje tronditëse: Ky burrë abuzoi me Bruce Willis pavarësisht sëmundjes së aktorit

Foto: Instagram

Aktori i Hollivudit Bruce Willis ai u ngacmua nga producenti Randall Emmett, i cili e shfrytëzoi në xhirime, duke ditur se nga çfarë vuante aktori i njohur.

Bruce Willis
Bruce Willis / Foto: EPA-EFE / WILL OLIVER

Willis u detyrua të vepronte edhe pse nuk i mbante mend rreshtat apo të vepronte fare për shkak të sëmundjes së tij, shkruan ai. New York Times.

Emmett në tekstin e LA Times akuzohet gjithashtu për dhunë ndaj grave, konsumim të lëndëve narkotike dhe ofrim të roleve për aktoret në këmbim të marrëdhënieve intime. Dhe siç thanë burimet, ai ishte i lumtur që Willis vazhdon të aktrojë në filmat që ai prodhon për një arsye të qartë - për të bërë miliona.

Një nga incidentet e shkaktuara nga pamaturia e tij shkoi kështu: Në shtator 2020, ai detyroi një aktor të thyente një derë në xhirime - dhe Willis nuk ishte në gjendje ta bënte këtë as me ndihmën e marifeteve, thanë anëtarët e ekuipazhit. Producenti u largua nga seti i zhgënjyer dhe një Willis i hutuar pyeti: "A bëra diçka të gabuar?"

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Bruce Willis (@brucewillisbw)


"Të gjithë e panë Willisin duke luftuar," tha ajo Alicia Haverland, menaxheri i filmit.

Dhe, në mbrëmjen kur ndodhi ngjarja, Emmett dyshohet se telefonoi të fejuarën e tij të atëhershme Kenta në lot. “Nuk mund ta bëj më këtë”, i tha ai, duke shtuar: “Është shumë e trishtueshme. Bruce nuk mban mend asnjë rresht të vetëm. "Ai nuk e di se ku është."

Megjithatë, ai nuk e ka ndalur së punuari me yllin e Die Hard. Pas kësaj telefonate, ai bëri pesë filma të tjerë aksion me Willis.

“Dhe kur i duhej një ‘infuzion’ parash për të shlyer borxhet e tij, ai negocioi xhirimet e ‘një filmi tjetër me Bruce Willis’”, thotë ish-asistenti. Anna Szymanska.

Foto: Profimedia

Emmett mohoi akuzat e shumta në historinë e LA Times. Ai tha se nuk kishte asnjë bisedë lotësh me Kentën dhe se nuk ishte në dijeni që shëndeti i Bruce Willis ishte përkeqësuar. Në një prononcim për “New York Post”, zëdhënësja e tij Sally Hofmeister tha: “Randall është shumë krenar për punën që ai dhe Bruce Willis kanë bërë gjatë 15 viteve të fundit. Në çdo film për të cilin punonin së bashku, Bruce kënaqej duke qenë në xhirime, duke luajtur golf, duke shkuar në darka dhe duke folur me ekuipazhin. Nëse Bruce nuk do të donte të ishte në xhirime, ai nuk do të ishte atje. Willis është një nga aktorët më të mëdhenj të kohës së tij dhe ishte i kërkuar në shtëpi të shumta produksioni deri në pensionimin e tij të fundit. "Randall e konsideron atë ndër miqtë e tij më të ngushtë."

Avokati i Bruce Willis zbuloi pse aktori vazhdoi të punonte edhe pasi u diagnostikua me afazi

Bruce Willis është i sëmurë rëndë: Është e trishtueshme të shohësh legjendën të shpërbëhet para syve të tu

Bruce Willis është i sëmurë rëndë: Është e trishtueshme të shohësh legjendën të shpërbëhet para syve të tu

 

Video e ditës