Ajo kurrë nuk ka pozuar kështu: Zbulohet simbolika sekrete e fotos së re të Kate Middleton

Kate Middleton / Foto: X

Kate MiddletonPrincesha e Uellsit, dy ditë më parë postoi një mesazh prekës në rrjetin social X (ish Twitter), duke falënderuar publikun për gjithë mbështetjen që mori pasi publiku mësoi se ajo ishte diagnostikuar me kancer.

Përveç kësaj, ajo konfirmoi praninë e saj në Paradën e Ditëlindjes së Mbretit mbrëmë, ku princesha hipi në një karrocë me fëmijët e saj, Princin George, Princeshën Charlotte dhe Princin Louis, dhe u shfaq në ballkonin e Pallatit Buckingham me pjesën tjetër të familjes mbretërore. .

Ky njoftim u shoqërua me një foto të re të Princeshës së Uellsit, e cila tashmë është zbuluar në detaje. Domethënë, fotografia fsheh një simbolikë të fshehtë, e shumë domethënëse është edhe mënyra se si Kate ka pozuar.

Princesha e Uellsit u fotografua nën pemën e shelgut duke qarë në Windsor dhe poza që ajo goditi është e pazakontë për të, por është një simbol i rimëkëmbjes, tha ekspertja e gjuhës së trupit, Judy James. "Pasqyrë".

“Kjo është një pozë e menduar që duket se lë të kuptohet se si Kate Middleton vlerëson dhe vlerëson natyrën dhe fshatin pas sëmundjes së saj. Është simbol i rimëkëmbjes, por edhe i disa ndryshimeve. Kjo nuk është poza e saj e zakonshme ku buzëqesh e lumtur drejt e në kamera. Ajo ka preferuar të pozojë duke parë dhe anash… sikur kamera e ka kapur në një moment më intim që donte ta ndante.

"Këtu ka një ndjenjë besimi publik, dy barrierat, krahët dhe këmbët e kryqëzuara, janë gjithashtu të reja për Kate dhe nënkuptojnë një përzierje intriguese të cenueshmërisë dhe privatësisë me një aluzion të një lloj besimi të sapogjetur."

Krahët e saj janë pak të kryqëzuar në një pozë që shpesh merret nga njerëz profesionistë për të përcjellë autoritet. Buzëqeshja e saj zbulon një ndjenjë të ngjashme. Nuk është buzëqeshja e saj e zakonshme perfekte mbretërore. Me buzët e mbyllura, sugjeron një lumturi të qetë që është e brendshme dhe jo e parashikuar. Me xhinse dhe atlete, Kate ende duket se po e bën të lehtë rikthimin e saj në jetën mbretërore”, shpjegoi James.

Edhe unaza e saj e fejesës shihet duke shkëlqyer në foto. Ndryshe, Kate, kthimi i së cilës u paralajmërua në muajin mars, ka dëshmuar edhe një herë fuqinë e stilit të saj, duke pozuar me elegancë sportive të dizajnuar shkëlqyeshëm. Më parë ka qenë e prirur drejt atij stili të modës, i cili i përshtatet shumë me imazhin e saj, por edhe me mesazhin në të cilin theksoi se po i kthehet detyrave, por në formë të kufizuar.

FOTO | Pas një kohe të gjatë: Publikohet një foto e përbashkët e Kate Middleton dhe Princit William

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës