E pabesueshme: Volejbollistet e ekipit kombëtar të BiH flinin në një bodrum në Sarajevë

Ekrani i printimeve / Instagram

Pas mbërritjes në vendin e tyre, ekipi i volejbollit për femra të Bosnjë-Hercegovinës u përball me një problem të pazakontë për shkak të të cilit volejbollistet duhej të flinin në bodrum.

Volejbollistet pritet që nga data 20 gusht deri më 10 shtator të performojnë në eliminatoret për Kampionatin Evropian, por po përgatiten në kushte të mjerueshme dhe pasi javën e kaluar publikuan foto të tyre duke larë pajisjet e tyre, më pas duke fjetur në autobus, tani më Në rrjetet sociale është shfaqur një foto që dëshmon kushtet e mjerueshme në të cilat po përgatiten për kualifikimet, janë duke fjetur në bodrum.

– Udhëtimi që nisi nga Ilijasi, Maqedonia, Mali i Zi, Rumania dhe duhet të përfundojë në Sarajevë, mbërrijmë në hotelin ku për mungesë dhomash flemë në bodrum, bravo. Dhe falënderoj vendin tonë për mbështetjen e madhe dhe këto kushte. Është nder dhe kënaqësi të përfaqësoj Bosnjën dhe Hercegovinën në kualifikueset për Kampionatin Evropian – ka shkruar përfaqësuesja Milana Bozic në llogarinë e saj në Instagram.

Video e ditës