Netanyahu paralajmëron: Hezbollahu mund ta kthejë Bejrutin dhe Libanin e Jugut në Gaza

Benjamin Netanyahu / Foto EPA-EFE/ABIR SULTAN / PISHINË

Netanyahu e paralajmëroi Hezbollahun pas raportimeve për vdekje të civilëve në kufirin me Libanin. Një civil izraelit u vra nga një raketë antitank e gjuajtur nga Libani, njoftoi agjencia franceze e lajmeve AFP, duke cituar ushtrinë izraelite dhe shërbimet e urgjencës mjekësore.

Në kufirin mes Izraelit dhe Libanit mund të shihej tym dhe mund të dëgjoheshin shpërthime, raporton Reuters.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu postoi në platformën X, duke thënë se "Nëse Hezbollahu bën një gabim, ai do ta kthejë Bejrutin dhe Libanin e Jugut në Gaza dhe Khan Yunis".

Hezbollahu është një organizatë me ndikim politik dhe kontrollon forcën e armatosur më të fuqishme në Liban.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË